Kiralama Şartları

TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme; villayı/apartı kiralayan (bundan böyle ’müşteri’ olarak anılacaktır) ile villayı/apartı kiraya veren (bundan böyle kastavillam.com olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için villa/apart kiralanması amacı ile yapılmıştır. kastavillam.com internet sayfasında ilan edilen villalarımızdan/apartlarımızdan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış,Kastavillam.com ’ına, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı/apartı terk etmesini isteme ve alınan kapora ve depozito ve kira bedelini iade etmeme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME

Villalarımıza/Apartlarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Rezervasyon talebinizin Kastavillam.com’a ulaştığını bildiren, rezervasyon bilgileriniz ile toplam tutarın GBP veya EURO veya USD veya TL cinsinden belirtildiği, elektronik posta veya SMS veya telefon yolu ile tarafınıza ulaştıktan sonra villa/apart uzak tarihler için 2 (iki) iş günü, yakın tarihler için 1 (bir) iş günü kapora ödemenizi yapabilmeniz için adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, villanın/apartın müsaitlik durumu kesinleştirildikten sonra ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Uzak Tarihler için 2 (iki) iş günü yakın tarihler için 1 (bir) iş günü içinde kaporanın; Havale, EFT, Kredi Kartı ödemesi vs. ile alınamaması durumunda kastavillam.com müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Villa/Apart rezervasyonunuzun kesinleştirilebilmesi için villanın/apartın toplam kiralama bedelinin % 30’unu geçmeyecek şekilde karşılıklı olarak belirlenecek bir miktarın kapora olarak, kalan kısmının ve villa özellikleri sayfasında belirtilen kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. depozitosu ile birlikte villaya/aparta giriş günü Site Adi’ne nakit olarak ödenmesi gerekmektedir. Tarafınıza, villa/apart girişinde karşılıklı olarak imzalanan ’Villa/Apart Kira Sözleşmesi’ ve kalan ödeme ve hasar depozitosunun tamamı (nakit olarak) alınmadan villalarımıza/apartlarımıza giriş yapılamamaktadır. Bu nedenle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart kiralama bedelleri haftalıktır (7 gece). Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

REZERVASYON İPTALİ ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, villa/apart bedelinin ön ödeme miktarı (EFT ile, veya Havale ile, veya Kredi Kartı ile ’tek çekim veya taksitli’, veya Peşin Olarak, veya Mail Order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/aparta giriş tarihinize 60 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı villa/apart sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/aparta girişte peşin olarak tarafımıza ödemeniz gerekmektedir. Eğer villaya/aparta giriş tarihinize 60 gün arası bir süre kala rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz, geri kalan ödeme tutarının % 100 ’i müşteriden tahsil edilir. Eğer rezervasyon iptali eve giriş tarihinden 60 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya/aparta giriş yapılmaz ise ve villada/apartta hiç konaklama olmaz ise geri kalan ödeme tutarının tamamı müşteriden tahsil edilir. Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, villa/apart bedelinin tamamını Kastavillam.com’a ’a ödemesi durumunda (EFT ile, veya Havale ile, veya Peşin Olarak) ödeme yaptığı andan itibaren, villaya/aparta 60 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin % 100’ü (Yüzde Yüzü) yanacaktır. Eğer 60 günden önceki iptallerde ,%35 ’lik ücretin geri ödemesi yapılmayacaktır. Çünkü konaklama tarihine çok az bir süre kalmıştır, bu nedenle başka bir müşteriye kiralanma ihtimali çok düşüktür. Eğer rezervasyon iptali, eve giriş tarihinden 60 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya/aparta giriş yapılmaz ise ve villada/apartta hiç konaklama olmaz ise ödenmiş olan tutarın hiç bir kısmı müşteriye geri ödenmez. Herhangi bir nedenle, villa/apart rezervasyonunun kastavillam.com tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve ’mücbir sebepler’ maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

VİLLAYA/APARTA GİRİŞ/ÇIKIŞ

Rezervasyon başlangıç günü villaya/aparta giriş saati, saat 15.30 dır. Rezervasyon sonunda villadan/aparttan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00 dur. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda kastavillam.com ekibine 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart kontrolü yapılamadan müşterinin villadan/aparttan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı erken terk etmesi durumunda müşteriye herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

VİLLA/APART KAPASİTESİ

Villalarımıza/Apartlarımıza internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, kastavillam.com’a yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın kapasite durumuna göre kastavillam.com uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir,kastavillam.com müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/aparta misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda kastavillam.com misafirlerin villayı/apartı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/apartın tamamen boşaltılmasını talep etme hakkına sahiptir.

VİLLA/APART TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Haftalık villa/apart kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Tüm villaların/apartların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/apart detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/apartımızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın özelliklerini villa/apart özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

EVCİL HAYVAN / SİGARA

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/apartlarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. Villalarımızın/Apartlarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

HASAR DEPOZİTOSU

Her villanın/apartın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. (Villa/Apart özellikleri tablosunda veya villa/apart detay sayfasında depozito miktarı belirtilmektedir) Hasar depozitosu müşteriden, villaya/aparta giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan/aparttan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/apart ile villanın/apartın demirbaşlarında bir hasar/eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/aparttan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/apart çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

kastavillam.com; villanın/apartın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından kastavillam.com’a derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. kastavillam.com bu talebi villa/apart sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. kastavillam.com aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. kastavillam.com, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. kastavillam.com, villa/apart sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan kastavillam.com sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya/aparta ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan kastavillam.com kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan/aparttan ayrıldıktan sonra, villada/apartta kaldığı süre içerisinde kastavillam.com’a bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI

Müşteriler villayı/apartı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villa/Apart çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa/apart teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda kastavillam.com bir temizlik ücretini depozitodan kesme hakkı vardır.

Yukarı whatsapp